Niezwykły podróżnik

Kazimierz Nowak w swoich listach i na zdjęciach z podróży do Afryki w latach 1931-1936, obok osobistych przeżyć, uchwycił niezwykłą kulturę, bogactwo przyrody i życie duchowe kontynentu afrykańskiego. Jego relacje zostały zebrane i opublikowane w książce „Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd„, którą Ryszard Kapuściński uznał za klasykę polskiego reportażu.

Zmarł w niespełna rok po powrocie z podróży wskutek wycieńczenia organizmu długoletnią malarią.

Kazimierz Nowak

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o Kazimierzu Nowaku oraz o historii związanej z jego osobą, to wpisz się na listę sympatyków Kazimierza Nowaka:


function SprawdzFormularz(f) { if (f.email.value==”) { alert(‚Nie podałeś/aś adresu e-mail.’); return false; } if ( ((f.email.value.indexOf(‚@’,1))==-1)||(f.email.value.indexOf(‚.’,1))==-1 ) { alert(‚Podałeś/aś błędny adres e-mail’); return false; } if (f.imie.value==”) { alert(‚Nie podałeś/aś swojego imienia’); return false; } if (f.pp.checked == false ) { alert(‚Musisz zgodzić się z Polityką Prywatności.’); return false; } else { return true; } }

 • Zapisz się na listę sympatyków Kazimierza Nowaka:

 • 2 odpowiedzi do Niezwykły podróżnik

  1. Bogusława 10 lutego 2008 w 23:39 #

   Witam
   Proszę o wyjaśnienie mi, co się kryje za zgodą na politykę prywatności ?
   Za odpowiedż z góry dziękuję.
   Bogusława Kuś

  2. Mirek Szmajda 13 lutego 2008 w 13:07 #

   Polityka Prywatności jest dokumentem, który wyjaśnia kto konkretnie, w jaki sposób i w jakim celu zbiera dane osobowe osób zapisujących się na listę.

   Generalnie chodzi o to, abyśmy nie byli oskarżeni o SPAM, wysyłając później na podany adres e-mail informacje o Kazimierzu Nowaku.

   Zapisanie się jest dobrowolne. W każdej chwili można się też wypisać, kikając na specjalny link dodawany na końcu korespondencji.

  Dodaj komentarz