Filmy

.

Relacja z TVP3 z 30 listopada 2006 r.ROWEREM i PIESZO przez CZARNY LĄD
TVP3 Poznań

Relacja z odsłonięcia przez Ryszarda Kapuścińskiego tablicy upamiętniającej podróż Kazimierza Nowaka oraz z prelekcji jego zdjęć, która odbyła się w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu. Obydwa wydarzenia miały miejsce 25 listopada 2006_r. (6 min. 25 sek., realizacja: Grażyna Banaszkiewicz).

.

Reportaż z 23 stycznia 2007 r.Kartka od Wuja Kazia
TVP3 Poznań

Reportaż ze spotkania Łukasza Wierzbickiego z rodziną Kazimierza Nowaka. Wizyta w Wydawnictwie Sorus. Prezentacja nowych, odnalezionych tekstów i zdjęć podróżnika. (15 min. 8 sek., scenariusz i realizacja: Grażyna Banaszkiewicz).

 

.

Kliknij, aby obejrzeć film

Kazimierz Nowak – nasz podróżnik w Afryce
TVP3 Poznań

Rozmowa Łukasza Wierzbickiego z Przemysławem Terleckim i Przemysławem Wenerskim w programie „Wydarzenia i opinie” (oglądaj od 20 minuty i 30 sekundy programu).

 

8 Responses to Filmy

 1. Włodzimierz 2 maja 2008 at 16:36 #

  Cieszę się bardzo, że po tylu latach udało się wydać książkę o tak wspaniałym podróżniku. Poniewaz posiadam poprzednią ksiązke „przez czarny ląd” ze znakomitym artykułem Prof.Czekanowskiego uzupełniającym zdjecia K.Nowaka nasunęło mi się kilka pytań może odpowiedź na nie znalazłbym w artykułach, które wówczas jak wspominacie ukazywały się w prasie. Czy jest możliwe uzyskanie od Państwa bibliografii tych publikacji. Proszę o informację e-mailową
  Serdeczne pozdrowienia W.Gołąb

 2. Ilona 9 maja 2008 at 16:30 #

  Ja również jestem zainteresowana bibliografą do tych artykułów. Postać Kazimierza Nowaka poznałam na warszawskiej wystawie, a teraz zaczytuję się w jego książce j i jestem pełna podziwu i zdumienia zarówno dla Nowaka jak i całej Afryki. Mam nadzieje ze w przyszłości powstanie film na podstwie tej powieści.
  Pozdrawiam Ilona

 3. Teresa Szmajda 11 maja 2008 at 15:43 #

  Szanowni Państwo,
  Odpowiadając na zamieszczone na forum strony http://www.kazimierznowak.pl zapytania w sprawie bibliografii przedwojennych publikacji Kazimierza Nowaka, chciałabym zwrócić uwagę, że w zasadzie sprawę tę wyjaśnia Łukasz Wierzbicki, który redagował całość tekstu książki, we wprowadzeniu do wyd.III., gdzie pisze, że
  przygotowując I wydanie książki „Rowerem i pieszo …” korzystał z czasopism, które ukazywały się przed wojną w latach 30. ub. wieku: Światowid, Na szerokim Świecie, Naokoło świata, Ilustracja Polska i Przewodnik Katolicki.

  Wydanie I jednak było mocno niekompletne, ale ważne, że się ukazało, ponieważ dzięki niemu szereg zdarzeń spowodowało zainteresowanie mediów osobą i wyczynem Kazimierza Nowaka i dotarcie do jego najbliższej rodziny. Dzięki temu, przygotowując III wydanie Łukasz Wierzbicki skorzystał już z bogatszego materiału, które udostępniła rodzina – tj. zdjęć, które nie były publikowane w książce „Przez Czarny Ląd” oraz maszynopisu, przygotowanego przez dzieci Kazimierza Nowaka, niestety bez podanych źródeł tych tekstów (z jakich czasopism pochodzą). Dlatego podanie pełnej bibliografii artykułów rozsianych po licznych czasopismach polskich i zagranicznych nie jest jeszcze w tej chwili możliwe. Wydawnictwo Sorus, wydawca „Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd”, zamierza poświęcić kolejne książki twórczości Kazimierza Nowaka i jego biografii. Mamy nadzieję, że przy tej okazji uda się taką pełną bibliografię artykułów Kazimierza Nowaka opracować i opublikować.
  W miarę posiadanych i kompletowanych informacji staramy się odpowiadać na pytania czytelników na forum strony http://www.kazimierznowak.pl.

  Teresa Szmajda
  Wydawnictwo Sorus

 4. Łukasz Wierzbicki 13 maja 2008 at 16:52 #

  Dotyczy bibliografii – spis około stu artykułów archiwalnych, z któych korzystałem podczas redakcji I wydania książki przesłałem zainteresowanym osobom. Jeśli chodzi o wydanie III rozszerzone, nie sporządziłem (jeszcze) spisu materiałów źródłowych – było ich po prostu bardzo wiele, na każdy z rozdziałów książki składa się kilka, a czasem kilkanaście reportaży z różnych gazet i czasopism. Pozdrawiam serdecznie! Łukasz

 5. mateus torwart 18 listopada 2008 at 20:38 #

  bardzo fajna ksiażka mam 10lat i niewiedzialem,że ta książka jest oparta na faktach mega yoo! książka ,,POLECM”

 6. Oliwia 24 października 2010 at 20:51 #

  Dziękuję za tę książkę.

 7. Rafał 9 lipca 2012 at 08:25 #

  Witam,
  żadnego z tych filmów nie można obejrzeć.
  Prośba o sprawdzenie.
  Pozdrawiam.

Trackbacks/Pingbacks

 1. Kazimierz Nowak » Blog Archive » Rodzina Kazimierza Nowaka odnaleziona! - 29 czerwca 2011

  […] Filmy […]

Dodaj komentarz