Wydawca

Wydawcą większości książek o Kazimierzu Nowaku jest Wydawnictwo Sorus.

Zaczęło się od wydania w 2000 roku Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd. Książka ta doczekała się w Wydawnictwie Sorus aż 7 różnych wydań. Stopniowo zwiększała się objętość książki – dochodziły nowe odnalezione teksty i zdjęcia. Były też różne okładki, formaty i oprawy. Najnowszą wersją jest wydanie VII, które po raz pierwszy ukazało się w 2013 roku.

W 2011 roku została wydana książka Polska Kazimierza Nowaka, która jest pierwszą biografią podróżnika, skupioną na tej części jego życia, jaką spędził w Polsce w jej międzywojennych granicach. Książka została napisana w formie przewodnika dla rowerzystów.

Od 2014 roku wydawana jest seria książek Kochana Maryś!, która w formie listów Kazimierza Nowaka do żony odsłania kulisy podróży autora przez Afrykę.

Wydawnictwo Sorus przetłumaczyło i wydało angielską wersję książki Kazimierza Nowaka: Across The Dark Continent oraz udzieliło również licencji na tłumaczenia na języki węgierski i hiszpański.

W 2017 roku wydany został jeszcze audiobook Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd, w którym w rolę Kazimierza Nowaka wcielił się znany aktor Grzegorz Damięcki.

Dane kontaktowe do Wydawnictwa Sorus można znaleźć na stronie sorus.pl/kontakt.