Niezwykły podróżnik

Kazimierz Nowak w swoich listach i na zdjęciach z podróży do Afryki w latach 1931-1936, obok osobistych przeżyć, uchwycił niezwykłą kulturę, bogactwo przyrody i życie duchowe kontynentu afrykańskiego. Jego relacje zostały zebrane i opublikowane w książce “Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd“, którą Ryszard Kapuściński uznał za klasykę polskiego reportażu.

Zmarł w niespełna rok po powrocie z podróży wskutek wycieńczenia organizmu długoletnią malarią.

Kazimierz Nowak

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o Kazimierzu Nowaku oraz o historii związanej z jego osobą, to wpisz się na listę sympatyków Kazimierza Nowaka:


function SprawdzFormularz(f) { if (f.email.value==”) { alert(‘Nie podałeś/aś adresu e-mail.’); return false; } if ( ((f.email.value.indexOf(‘@’,1))==-1)||(f.email.value.indexOf(‘.’,1))==-1 ) { alert(‘Podałeś/aś błędny adres e-mail’); return false; } if (f.imie.value==”) { alert(‘Nie podałeś/aś swojego imienia’); return false; } if (f.pp.checked == false ) { alert(‘Musisz zgodzić się z Polityką Prywatności.’); return false; } else { return true; } }

 • Zapisz się na listę sympatyków Kazimierza Nowaka:

   Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.
   Imię:
   E-mail:
   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  • 2 odpowiedzi do Niezwykły podróżnik

   1. Bogusława 10 lutego 2008 w 23:39 #

    Witam
    Proszę o wyjaśnienie mi, co się kryje za zgodą na politykę prywatności ?
    Za odpowiedż z góry dziękuję.
    Bogusława Kuś

   2. Mirek Szmajda 13 lutego 2008 w 13:07 #

    Polityka Prywatności jest dokumentem, który wyjaśnia kto konkretnie, w jaki sposób i w jakim celu zbiera dane osobowe osób zapisujących się na listę.

    Generalnie chodzi o to, abyśmy nie byli oskarżeni o SPAM, wysyłając później na podany adres e-mail informacje o Kazimierzu Nowaku.

    Zapisanie się jest dobrowolne. W każdej chwili można się też wypisać, kikając na specjalny link dodawany na końcu korespondencji.

   Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

   Dodaj komentarz