“Afryka Kazika” – premiera książki dla dzieci!

Afryka Kazika - okładka książki 

Afryka Kazika” miała swoją premierę podczas Poznańskich Spotkań z Książką dla Dzieci i Młodzieży. Specjalne spotkanie z książką odbyło się 23 lutego 2008 roku, o godzinie 13:00 w pawilonie 8A Międzynarodowych Targów Poznańskich.

        

Olcha Sikorska, organizatorka targów oraz Łukasz Wierzbicki, autor “Afryki Kazika”

Kilkadziesiąt bogato ilustrowanych opowiadań napisanych na podstawie reportaży Kazimierza Nowaka, barwne spotkania z mieszkańcami Afryki lat trzydziestych XX wieku, mrożące krew w żyłach, czasem zabawne, a niekiedy wzruszające przygody, które zdarzyły się naprawdę, pozwolą poznać młodemu czytelnikowi tego niezwykłego podróżnika. Polecamy serdecznie!

    

„Kiedy byłem chłopcem, uwielbiałem słuchać opowieści mojego Dziadka. Wśród nich ważne miejsce zajmowała historia Kazimierza Nowaka, podróżnika, który jako pierwszy na świecie przemierzył Afrykę rowerem i to w czasach, gdy był to niezbadany jeszcze, tajemniczy kontynent. Zaintrygowany opowieściami Dziadka postanowiłem odszukać w archiwalnych gazetach listy Kazimierza Nowaka z Afryki i przypomnieć jego niezwykły wyczyn. Po kilku latach pracy książka „Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd. Listy z podróży afrykańskiej z lat 1931-1936.”, w której zebrałem reportaże Kazimierza Nowaka była gotowa. Zainteresował się nią znany pisarz Ryszard Kapuściński – w listopadzie 2006 roku przyjechał do Poznania i na dworcu kolejowym odsłonił poświęconą poznańskiemu podróżnikowi tablicę pamiątkową w kształcie Afryki. Tamtego dnia słuchając jego słów zrozumiałem, że musi powstać jeszcze jedna książka o przygodach Kazimierza Nowaka, w której ten nieustraszony i serdeczny podróżnik opowie najmłodszym czytelnikom czego nauczyła go wyprawa do Afryki, niebezpieczne przygody, obcowanie z egzotyczną przyrodą i spotkania z mieszkańcami dalekich krain.”
Łukasz Wierzbicki

   
 Książka “Afryka Kazika” zawiera ponad 40 barwnych ilustracji przygotowanych wspólnie przez Marcina Leśniaka, Marcina Ćwikłę i Krzysztofa Rusinka (Agencja Reklamowa NEXUS) oraz Beatę Kuleszę-Damaziak. Do książki dołączona też została specjalna ilustrowana mapa Afryki z naniesionym szlakiem podróży Kazika. 

              

Książka do nabycia między innymi na stronie Wydawnictwa BIS oraz w sklepie internetowym MERLIN.

Nie ma jeszcze komentarzy.
Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

Dodaj komentarz