Kazimierz Nowak był w Tunezji !!!

Kazimierz Nowak kończył swoją wielką 5 -letnią afrykańską podróż w Algierii. Sztafeta Afryka Nowaka niestety, nie mogła podążać śladem Kazimierza w tej końcówce podróży przez Algierię (jak wiemy z powodu nieotrzymania algierskich wiz) i zamiast przez Algierię pokonywała  w grudniu 2011 roku trasę zastępczą przez Tunezję.

Ale Kazimierz Nowak też przejeżdżał przez Tunezję, tyle tylko, że 1927 roku!

Dla wszystkich zainteresowanych  prezentujemy mapę z trasą pokonaną przez Kazimierza Nowaka przez Tunezję w trakcie II wielkiej podróży po Europie.  Zahaczył wówczas o kraje pólnocnej Afryki.

Z tej podróży nie zachowały się listy do żony. Trasę podróży Kazimierza Nowaka przez Tunezję w 1927 roku wyznaczyliśmy na podstawie wpisów w jego pamiętniku.

Wszystkim czytelnikom, sympatykom Kazimierza Nowaka, życzenia pięknych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia – niech się spełnią wszystkie Wasze marzenia!

Teresa, Piotr i Dominik Szmajda z zespołem Wydawnictwa Sorus

2 odpowiedzi do Kazimierz Nowak był w Tunezji !!!

  1. Włodzimierz Bobrowski 26 grudnia 2011 w 19:20 #

    W imieniu swoim i wszystkich członków Śremskiego Klubu Rowerowego “Żwawe Dziadki” dziękuję za życzenia. Ze swej strony życzymy sukcesów na polu zawodowym. Tego by postać Kazimierza Nowaka nie była dla żadnego, nie tylko poznaniaka, niewiadomą. By wydawnictwo się rozwijało i skupiało wokół siebie rowerowo-wielkopolskich pasjonatów.A prywatnie, państwu-oraz Zespołowi, dużo zdrowia i dotychczasowej pogody ducha.

  2. Teresa Szmajda 27 grudnia 2011 w 13:37 #

    Dziękujemy za inspirujący wpis i pozdrawiamy Klub “Żwawych Dziadków”!
    Sorus

Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

Dodaj komentarz