Radio Merkury

Gdzie jest grób słynnego podróżnika?

Jeśli ktoś zastanawia się, gdzie znajduje się grób słynnego podróżnika… zapraszam do portalu www.lazarz.pl i lektury zamieszczonej tam notatki.

“Ludzie z całej Polski interesują się postacią Kazimierza Nowaka, historią jego pionierskiej podróży przez Afrykę. Zdarza się, ze podczas pobytu w Poznaniu, zaglądają na Łazarz, by znaleźć kamienicę, w której mieszkał, odwiedzają Górczyński Cmentarz i pytają, czy tu właśnie spoczywa poznański podróżnik. Okazuje się wówczas, że owszem, spoczywa, ale jego grobu już nie ma. Bez wątpienia trzeba choć w symboliczny sposób upamiętnić fakt, że Kazimierza Nowaka pochowano na tym Cmentarzu. Szanujmy odzyskaną z takim trudem i po tylu latach pamięć o tym zasłużonym Polaku.”

Sprawie uwagę poświęciło również Radio Merkury Poznań. Fragment minireportażu można znaleźć na stronie radia lub na mojej stronie internetowej.

Łukasz Wierzbicki

Opublikowane#w#Łukasz Wierzbicki, Radio Merkury, www.lazarz.pl#|# 2

Książka Nowaka czytana na antenie radia MERKURY

“W pierwszych dniach listopada 1931 roku wyruszyłem z Poznania w podróż do Afryki. Wyprawa taka jest oczywiście bardzo kosztowna, dlatego – nie mając pieniędzy – postanowiłem odbyć ją rowerem.” Tak zaczyna się opowieść Kazimierza Nowaka z jego niecodziennej wyprawy. Fragmenty książki “Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd” od poniedziałku do piątku na antenie Radia Merkury Poznań o 17.15 czyta Zbigniew Waleryś. Serdecznie zabraszamy do radioodbiorników!

Opublikowane#w#Radio Merkury#|# 0